Şehirli Köpek Eğitim Programı – ŞKEP

Köpek Cemiyeti, ülkedeki gelmiş geçmiş köpekle ve sahibiyle ilgili en geniş eğitim programı olan Şehirli Köpek Eğitimi Programı’nı yayınlamaktan gurur duymaktadır. Programın hedefi köpek sahibi olmanın sorumluluğunu hissedebilen köpek severleri topluma kazandırmak ve dönüşünde de köpeklerimizle ilişkilerimizi bilinçli bir düzeye getirmek suretiyle topluma köpek sahibi olmanın artılarını anlatabilmektir.

ŞKEP Sertifikasına sahip her Köpek Cemiyeti üyesi artık köpeğiyle izin alınmış otel, motel, tatil köyü gibi tatil yörelerine girebilecek ve orada köpeğiyle birlikte tatil geçirebilecektir.

Böyle bir imkanı köpek sahiplerine ve şehirli köpeklerimize tanıyabilmemiz için çok hızlı bir şekilde Şehirli Köpek Eğitim Merkezlerini(ŞKEM) devreye sokabilmemiz gerekmektedir. Bunun için ülke çapında özellikle pozitif eğitim veren eğitim merkezlerine buradan çağrı yapıp hemen Köpek Cemiyeti Şehirli Köpek Eğitim Programı (KC-ŞKEP)’na başvurmaları ve kayıtlarını yaptırmalarını şiddetle öneriyoruz.

Eğitilen köpek-refakatçısı takımları bu eğitimlerini tamamladıktan sonra üç seviyeli (Bronz-Gümüş-Altın) bir testten geçirileceklerdir. Bu testleri hazırlayan ve denetleyen Denetmenlere de ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla, köpeği iyi tanıyan ve ilgilenen köpek eğitmenlerini Denetmen olmaya ve Denetmen Değerlendirme Kurslarına katılmaya çağrıyoruz.

Yazdır