Köpek Üretimi

Aynı batından minik köpek yavruları üretmek, yapmaya değer çok tatmin edici bir iş gibi görünebilir. Ama bu konuda yeniyseniz, köpek üretiminin pahalı ve çok zaman harcanan bir tecrube olduğunu unutmamalısınız. Eğer gerçekten bir köpek üreticisi olmak istiyorsanız, bu bölümde konuyla ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz. Dahası, buradaki bilgilerin tüm köpek üreticileri tarafından kullanılabilir olması da bizleri ayrıca gururlandırmaktadır. Fazlasını bulmak zor değil: Lütfen bu mönü altındaki diğer sayfaları tıklayın ve köpek üretiminin sihirli dünyasına girmeye hazırlanın.

Tecrubeli bir üretici olabilirsiniz, ve belki de yeni yeni üretim yapmaya başlamak istemektesinizdir; nasıl olursa olsun Köpek Cemiyeti Lisanslı Üretici Programı ilginizi muhakkak çekecektir. Programın konusu, sağlıklı ve doğru yavruların nasıl üretileceğini gösteren bir çerçeve çizmektir. Programa katılmak için üreticinin bir takım kuralları yerine getirmesi istenmektedir. Programa kabul edildiğinde, artık üretici Köpek Cemiyeti Irk Yavru Bulalım bölümünde yavruları müstakbel sahiplenicilerin dikkatine sunabilecek, Köpek Cemiyetinin Lisanslı Üreticisi olarak yavrularını daha çabuk bir şekilde sahiplendirecektir.

Köpek üretmeye karar vermeden önce kendi kendinize soracağınız soruları cevaplandırmanız gerekecektir:

  • Doğan yavruları en azından sekiz haftalık olana kadar büyümelerini beklemeye zamanım olacak mı?
  • Yavrulara nasıl bakacakları,onları nasıl yetiştirecekleri, nasıl besleyip nasıl eğitecekleri ve sağlıkları konusunda yeni sahiplere tavsiye verecek kadar bilgi açısından donanımlı mıyım? Eşleşme programlarını yapmadan önce ebeveynlerin ve doğacak yavruları sağlık testleri ile kalıtımsal hastalık testlerinden geçirebilecek para ayırmaya hazırlıklı mıyım?
  • Doğum esnasında, eğer gerekirse, anneye yardım etmek için yeterli bilgiye sahip miyim?
  • Doğum esnasında zorluk çeken anneye sezeryan yaptırmaya ayıracak yeterli param var mı?
  • Aynı batında doğacak sekizden fazla yavruyla başa çıkabilecek miyim?
  • Aşılama, sosyalleştirme ve doğum sonrası iç parazit tedavisinde bulunabilme velhasılı onları büyütebilmek için yeterince bilgiye sahip miyim?
  • Nihayetinde bu yavrular için düzgün aileler bulabilecek yetiye sahip miyim?
  • Gerektiğinde, onları geri alma ve yeniden yuvalandırma becerim ve kapasitem olacak mı?

Eğer yukarıdaki soruların tümünü evet diye cevaplamadıysanız, üretim sizin için uygun bir hobi veya iş değildire karar vermeli ve bu durumda elinizdeki dişiyi hazırlıklı olmadığınız gebeliklerden koruyabilmek amacıyla bu konuda eksper kişi veya kuruluşlardan, ki bu bağlı olduğunuz ırk derneği veya sadece üreticiniz olabilir, ciddi tavsiyeler almalısınız.

Yazdır