Köpek Cemiyeti

Cemiyetimizin amacı, her ne şekilde olursa olsun, ülkemizde köpek gelişimini sağlamak olduğundan, köpeklerin her şekilde mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşayabilmeleri açısından elden gelen her şey yapılmaya çalışılmaktadır. Aslında asıl amaç ülkede bulunan sahipli tüm köpekler için bir fark yaratmaktır. İşte bu sebebten dolayı logomuzdaki sloganı içtenlikle benimsemiş bulunmaktayız : Köpekler için fark yaratalım

Web sitemizde, yavru veya erişkin köpeğinizle mutlu bir hayat geçirmenizde sizlere yardımı dokunacağını umduğumuz  geniş bir bilgi bankası hizmete sokmaya çalışıyoruz.

Köpek Cemiyeti olarak, zaman zaman zengin Bilgilendirme Rehberleri yayınlıyoruz.  Bu rehberlerin amacı, köpek  sahiplerinin sorabileceği sorulara cevap bulacağı merkezi bir havuz oluşturmaktır. Bu amaç için bize sorularınızı iletmekten çekinmeyiniz.

Köpek Cemiyeti, ülkemizde, köpeğinin mutluluğu ve sağlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan köpek sahiplerinin artık varolmasını talep etmektedir. Bunun gerçekleşebilmesi için, cemiyetimiz, içerisinde Şehirli Köpek Eğitimi Programı Çocuk Emniyeti Programı, Genç Köpek Cemiyeti, PatiLog ve KayıpPati gibi programların bulunduğu bir çok eğitim toplantılarına veya programlarına yatırım yapmaktadır.

Köpek Cemiyeti, KC Yardım Vakfı’nın  tüzüğünde yayınlanmış hedeflerin önemli bir kısmını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Bu sene (2011) içerisinde kurulacak olan vakıf, köpekler için fark yaratmaya çalışan diğer tüm organizasyonları elinden geldiğince finanse etmeyi düşünmektedir.
Devreye sokacağı programlar neticesinde, KC Yardım Vakfı, köpeklerin mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerine yardımcı olmak amacıyla, bilimsel çalışma ve araştırmalara da yardım elini uzatmayı hedeflemektedir.
KC Yardım Vakfı, pozisyon itibarıyla, ülkemizdeki tüm sahipli köpeklerin, ki bunlara barınaklarda yaşam mücadelesi veren köpekler de dahildir, mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlamakta, çok önemli bir yerde bulunacak ve bu meyanda tüm sorumluluklarını yerine getirecektir.
Geniş bir personel desteğiyle, Köpek Cemiyeti de bu amaç doğrultusunda üzerine düşen görevin tam bilincindedir ve cemiyete üye olacak tüm köpek sahiplerine yardımcı olmada çalınacak ilk kapıdır.

Yazdır