Global Köpek Şovları

Köpek Cemiyeti, köpeklerin podyuma çıkıp bir şov unsuru olarak kullanılmalarına karşıdır. Köpek Cemiyeti, köpeklerin omuz yüksekliğinin, kulak dikliğinin, kalça düşüklüğünün, kuyruk açısının önemli olduğunu düşünmemektedir. Buna karşılık onların bir takım yetileri olduğunu ve bu yetileriyle birlikte insanoğlu nezdinde değer kazandıklarına inanmaktadır.
Köpek Cemiyeti, ırk standartları diye bir veri tabanı yayınlayacaktır. Ama bunu köpeklerin dış görünüşleri ve fiziksel özelliklerini yarıştırmak için değil, değişik ırkların karakter ve fiziksel görünümlerini köpek seçimi yaparken ayırt edebilelim diye yapmayı tercih etmektedir.
Ömür Boyu Formda Olmak sloganını özellikle bu alanda da uygulamayı bir amaç edinmiş olan Köpek Cemiyeti, podyumda gösteri yapan atıl bireyler yetiştirmek yerine, Saha Testleri, Sınama ve Yarışmalarla dinamik bireyleri ve sahiplerini ödüllendirmek istemektedir.

Yine de Köpek Cemiyeti kayıtlısı olup da bu Şov dünyasından kopuk olmamak adına yandaki linklerde dünyadaki en geniş kapsamlı Köpek Şovlarını bulabilirsiniz. Onların arasına elbette ülkede yapılan şovları da katmak istedik…..

Umarız hoş bir gezinti sağlamışızdır !

 

 

Yazdır